Deel

advertentie

Slaapzakken voor de deur…

Column: Peter van Vleuten

Slaapzakken voor de deur…

Samen met nog eens een goeie 100.000 andere Nederlanders zaten we deze week met opengeklapte laptops, tablets en smartphones in de aanslag om te proberen of we kaarten konden krijgen. ‘We’, dat zijn mijn zoons en ik, en ‘kaarten’ zijn toegangskaarten voor een van de concerten van Bruce Springsteen, over een jaar.

Een zenuwslopende zaak, want om het spannend te maken, levert digitale kaartjesverkoper TicketMaster gewoontegetrouw ernstig ondermaatse service. Vrolijk meldt de website dat je in de rij staat en dat er nog 90.000 andere hunkerende Springsteen-fans voor je zijn. Het blauwe bolletje in de wachtbalk groeit tergend langzaam uit tot een kruipend streepje met nog eindeloos veel wit vóór zich. Het einde van de balk (‘je mag nu bestellen’) is nog lang niet in zicht. Nog 86.000 wachtenden voor je.

Wie een beetje ervaring heeft met de verkoop via deze monopolist weet het dan al: het systeem kan de vraag niet aan. Wachtbalken schieten terug naar eerdere standen of blijven eindeloos stilstaan, in verstijfde paniek. En in het beste geval mag je na zo’n drie kwartier stressen je bestelling doen. Als dat dan al gelukt is, gaat het bij het afrekenen mis. Een schuldbewuste sorrysorrsorry-error zwiept je meedogenloos terug naar het begin van de rij.

Ah, de zegeningen van de digitale wereld en het dictatoriale gedrag van de alleenheerser in ticketland! Ik hoor de verkering van een van mijn zoons vertellen dat haar moeder vroeger ’s nachts voor de deur van het postkantoor moest bivakkeren om kans te maken op een paar kaartjes. Ze heeft een toon alsof het om iets onvoorstelbaar exotisch gaat, maar ik zie dat beeld zelf ook al een paar keer voorbijkomen. Slaapzakken voor de deur, thermoskan koffie mee, een paar biertjes wellicht, en één keer zelfs een gitaar. Zongen we liedjes van Joe Jackson of een andere muziekheld die ons had genoodzaakt te overnachten op de natte klinkers voor het ticketbureau. En gezellig dat het was! We deden natuurlijk geen oog dicht, maar dat hoorde erbij. Om maar als eersten om negen uur ’s morgens naar binnen te kunnen en te wachten tot de dames achter de balie telefonisch contact hadden gekregen met de zaal in kwestie. En dan maar hopen dat je op tijd was.

Ik zal u besparen hoe deze digitale ‘waiting game’ verder verliep, maar kort gezegd liep het systeem helemaal vast en werd de kaartverkoop een dag uitgesteld. De dag erop ging het maar nauwelijks beter, hoewel het uiteindelijk lukte een paar tickets te krijgen op een slechtzichtplaats, maar alles beter dan niet naar The Boss kunnen.

Ik zou onze kinderen niet willen dwingen om terug te moeten naar het ticketsysteem van mijn jonge jaren, want misschien romantiseer ik het allemaal wel een beetje. En vroeger was heus niet alles beter. Maar het had wel wat hoor, met die slaapzakken en de wacht houden. Misschien kan ik de ouders van mijn zoons verkering wel uitnodigen om nog eens zo’n kaartjeswake te houden. Bij een willekeurig postkantoor of een VVV-dependance. En dan hebben we speciale acteurs de volgende morgen die ons kaartjes verkopen voor Simple Minds, the Grateful Dead, Pink Floyd of voor mijn part ZZ & De Maskers. Of zelfs Bruce Springsteen, want die was er in 1975 ook al. En dan rekenen we af: vijftien gulden per persoon. Want één ding: die prijzen, die waren vroeger gegarandeerd beter.

Nog meer liefhebbers?

Peter van Vleuten

advertentie

Meer 'Columns':

In fine funiculi mei

22 september 2023

Column: Kraantje

‘Sinds kort begrijp ik dat ik veel te hard geoordeeld heb over het mannelijke deel van de samenleving. Ik was nog steeds in de veronderstelling dat de gemiddelde man minstens negentien keer per dag aan seks denkt.

Kretologie

22 september 2023

Column: Peter van Vleuten

Al meer dan 30 jaar verdien ik mijn brood met teksten maken. Ik heb mensen investeringen aangesmeerd, handleidingen geschreven voor dermatologisch getest glijmiddel, interviews gedaan...

Partij voor de Dieren

15 september 2023

Column: Rob van de Pas

Om wat haatmails en gejank van mijn woke wappies te voorkomen, zal ik alvast duiden hoe het zit. Ik ben lid van de Partij voor de Dieren.

Gehoord

15 september 2023

Column: Kauw

Wij kauwen zijn echt een toeristische attractie, met na enige toenaderingspogingen, een kruimel van dit of dat als cadeau.

Manifesteren kun je leren

8 september 2023

Column: Kraantje

‘Wat zie je er uitgerust uit, je vakantie heeft je vast goed gedaan, je blaakt van gezondheid.'

Mini-vakantie

8 september 2023

Column: Peter van Vleuten

Beroepsmatig muziek maken is geen vetpot.

Dutch design

1 september 2023

Column: Kauw

Ik heb een week bij tante Ka gelogeerd in Zandvoort. Inderdaad, net in die week. Ik zat eerste rang op zo’n hijskraan. Ik had er een prachtig uitzicht op zee, duin en racerij. Ja, van zoveel spektakel wankelde ik allicht. 

Vakantiecolumn: Griekenland?! Ach, zo gek nog niet…

1 september 2023

Column: Rob van de Pas

September 2014. Het zou haar droomvakantie worden. Weekje zeilen in Griekenland op de boot van goede vrienden en aansluitend nog een dag of wat chillen in een huis met zwembad ergens aan de kust van Corfu.

Stokpaarden en trapveldjes

25 augustus 2023

Column: Peter van Vleuten

Toen de Zweedse songwriter en producer Max Martin tijdens de Grammy Awards werd bedolven onder de prestigieuze prijzen, had hij een opvallend dankwoordje klaar. Max, die inmiddels net zoveel nummer-1 hits heeft gescoord als The Beatles, kwam niet met de standaard bedankjes aan platenlabels, collega’s en familie.

De Vierde Wethouder…

18 augustus 2023

Column: Rob van de Pas

Kent u dat verhaal van die Vierde Wethouder die niet mocht worden benoemd? Wij van Follow The Gossip wel! Afgelopen maanden heeft een redactieteam van ons Flesje wat onderzoek gedaan en hebben we de Vierde Wethouder getraceerd.

Vakantie…

18 augustus 2023

Column: Kauw

Het is in ons toeristendorp weer levendig druk. De gasten komen af op het mooie lieflijke dorp met al zijn groen. Favoriet is het fietsen in de prachtige natuur: bossen, polder, duinen en zee.

Band of Brothers

11 augustus 2023

Column: Peter van Vleuten

In een band zitten is een zeldzaam fenomeen. Als je het al ergens mee kunt vergelijken, doet het denken aan de onbreekbare banden die oorlogsveteranen en ex-militairen hebben met hun kameraden in het legeronderdeel van ooit.

Columnist Kim Klaver vraagt om raad…

11 augustus 2023

Column: Kraantje

Mag ik jou wat vragen? Ik weet wel dat jij in de stromende regen je tuin winterklaar aan het maken bent en ik als een godin in Marbella moet oppassen dat ik niet verbrand of teveel tapas naar binnen werk, maar ik ben iets kwijt en misschien weet jij het te vinden.  

Ben ik een zevenvinker?

4 augustus 2023

Column: Rob van de Pas

Tja, de vraag stellen is in dit geval de vraag toelichten. Wat is een zevenvinker? Nou, een zevenvinker is volgens mijn vriend, boekjesschrijver, journalist, antropoloog  en Arabist Joris Luyendijk (51) het volgende wezen [lees: homo sapiens] op twee benen:

Vogelvrij

4 augustus 2023

Column: Kauw

Het is bijna de honderdste keer dat deze kauw over haar belevenissen vertelt in de Flessenpost. Paparazzi zitten overal en zo stond er ineens een journalist van de Story met een stuk brood voor mijn snavel. Maar ik liet mij niet verleiden.

Van slag

28 juli 2023

Column: Kraantje

'Zouden al die doemdenkers toch gelijk krijgen, is het einde van de wereld nabij?’ 

GOM

28 juli 2023

Column: Peter van Vleuten

In mijn omgeving hoor ik steeds meer bevriende vrouwen (en vrouwen van vrienden) met elkaar de beproevingen delen van de overgang. Echt, daar zal ik nooit ofte nimmer slappe mannengrapjes over maken.

Penthouse in Franckenstijn

21 juli 2023

Column: Rob van de Pas

Ik heb een ‘flatje’ gehuurd. Een penthouse om precies te zijn. We huren in de middelste woontoren en op de bovenste verdieping.

Al generaties lang…

21 juli 2023

Column: Kauw

“Zie je, hoe die kauw druk bezig is met het voeren van haar jong. Die kleine opdonders laten zich wel horen hè, het zijn net pubers.” 

Catharsis

14 juli 2023

Column: Kraantje

‘Wat zie jij er uitgerust uit, en dat terwijl de vakantie nog niet eens begonnen is. Wat is je geheim?’

Rock & roll in de klas

14 juli 2023

Column: Peter van Vleuten

Muzikant zijn is een merkwaardig vak. Vaardigheid in het bespelen van een instrument is slechts een klein deel van wat ervoor nodig is.

“50 zónder grijstinten…”

7 juli 2023

Column: Rob van de Pas

Tijdens de vakantie van ons Flesje ben ik gebeld door een bekende uitgever uit Amsterdam. De vrouw aan de andere kant van de verbinding wilde met mij een afspraak maken.

Overprikkeld…

7 juli 2023

Column: Kauw

Droogte, drukte en storm. Een maand lang waren de goten uitgedroogd, waar moesten wij drinken? Ondertussen nam de drukte toe, volle terrassen en rijen bij de snackbar.

Culture clash

30 juni 2023

Column: Kraantje

‘Als je de krant de laatste dagen openslaat, lees ik alleen maar ellende. Russische bommen die doelbewust op een restaurant worden afgevuurd, rookwolken van Canadese bosbranden die naar ons toe waaien en in een maand zoveel CO2 uitstoten als Nederland in een jaar uitstoot.

To do…

30 juni 2023

Column: Peter van Vleuten

Iedereen die één of beide ouders heeft verloren, zal dit bekend voorkomen. In de nasleep van afscheid en uitvaart dient zich het moment aan van opruimen en uitruimen.

Drama’s

9 juni 2023

Column: Kauw

Er kwam bij de buren net een kuiken uit het ei, en hop daar waaide het door die rottige noordenwind zo uit het nest. Daarna hoorde ik een meeuw afgrijselijk krijsen en zag in een oogwenk een reiger met haar jong wegvliegen.

Burgerberaad Bergen

9 juni 2023

Column: Rob van de Pas

Ik vind het wel wat..! Het instellen van een burgerberaad voor lastige (toekomstige) kwesties in ons dorp. Afgelopen maandag was er een reportage bij NPO 2 over dit fenomeen.

Iktivisme

2 juni 2023

Column: Kraantje

Het lijkt me toch wel intens vermoeiend, een leven als BN’er. Dat je op enigerlei wijze weet op te vallen in de grijze massa en met je kop boven het maaiveld uitsteekt en je je een ster mag wanen.

Missing Man

2 juni 2023

Column: Peter van Vleuten

Wat een kracht en betekenis kan muziek toch hebben. Ik ondervond het des te meer tijdens de uitvaart van mijn vader, vorige week.

AZ Alkmaar is de naam…

26 mei 2023

Column: Rob van de Pas

Reputatie komt te voet en gaat te paard…

Giftig…

26 mei 2023

Column: Kauw

Aan de onderkant van het ruïnemuurtje groeien flinke plukken gras.

Tegeltjeswijsheid

19 mei 2023

Column: Kraantje

'Ben je ook zo lekker aan het wippen voor een betere wereld de laatste tijd?’ ‘Dat er iets aan de vergrijzing moet gebeuren snap ik, maar denk je nou echt dat meer kinderen het milieu gaat helpen?’

Allemaal artiesten…

19 mei 2023

Column: Peter van Vleuten

Afgelopen week zei iemand het weer. We hadden een uitermate mooie avond gehad in een theater in Haarlem waarin het lied centraal stond.

Partij Ons Dorp
close-link
Terug