Signeersessie bij de Eerste Bergensche Boekhandel van het boek “De Amsterdamse School voorbij”
Maarten en Jetty Min maakten een bijzonder naslagwerk...
Gepubliceerd: 23 september 2022
Het boek, op een mooi groot formaat en met harde kaft, brengt een ode aan Bergen en Bergen aan Zee, gezien vanuit de ontwikkeling van de architectuur.
Het bestaat uit twee delen: een deel met een canon van meer dan 20 van de mooiste en meest bijzondere gebouwen, uitgebreid gedocumenteerd door 10.000 woorden, foto’s en tekeningen. Het tweede deel gaat over de ontwikkeling van Bergen en Bergen aan Zee aan de hand van 15.000 woorden en geïllustreerd met foto’s van 100 gebouwen, die ook karakteristiek zijn voor vergelijkbare bouwwerken.
Het is een koffietafelboek en een geschiedenisboek in een. Aantrekkelijk om te bekijken, interessant en prettig om te lezen, met de ambitie om uit te groeien tot een naslagwerk voor vele jaren. Met dit boek gaat een droom in vervulling van Maarten en Jetty Min, het Bergense architectenechtpaar, die zich hebben omringd met vooraanstaande professionals als de architectuurhistoricus Marcel Teunissen uit Den Haag, topfotograaf John Lewis Marshall uit de VS en Amsterdam, de reuze-ervaring van vormgever Ad van der Kouwe van Manifesta Rotterdam en afsluitend uitgeverij Lecturis uit Eindhoven, van Paul van Mameren.
De Eerste Bergensche Boekhandel behoeft geen aanbeveling meer. Zij zijn volledig voorbereid op het presenteren van nieuwe boeken, vaak ook door henzelf geïnitieerd, en de signeersessies die daar bij horen. Voor de signeeractiviteit zijn Jetty en Maarten Min aanwezig, Marcel Teunissen is door persoonlijke omstandigheden verhinderd, daarvoor komt later nog een gelegenheid.
Het boek kost € 39,50 voor 176 bladzijden, 30 bij 24 cm groot. Deze prijs is haalbaar geworden door sponsoren in de vorm van huiseigenaren, architecten en bouwers, aangevuld met subsidie van het Prins Bernhardfonds.
De signeermogelijkheid vindt plaats in de boekhandel, op de Oude Prinsweg 11. Het is er sfeervol, altijd gezellig en typisch Bergensch.
We hopen op uw komst te mogen rekenen, het boek is in de boekhandel te bekijken en wellicht wordt u een ervaring en een ( gesigneerd) boek rijker!
Namens de makers van het boek en het team van de Eerste Bergensche boekhandel.
Klik op één van de afbeeldingen voor een vergroting.