Ook lekkerbekjes maken wel eens brokken....
Eerste hulp bij rode wijn vlekken
Gepubliceerd: 13 april 2018
De eerste zonnestralen van het jaar hebben we al weer binnen. Heerlijk genietend van de zon op je huid, gekleed in die leuke lichte jurk, of die perfect witte jeans praat je bij met je vriendinnen. En zeker deze eerste zonnige dagen, bestaat er bij ook zeker nog wel de kans de ik een glaasje (eventueel gekoelde) rode wijn in mijn handen heb. En, onhandige Harry als ik regelmatig kan zijn, blijft mijn fonkelnieuwe hagelwitte zomerse outfit niet lang hagelwit… Wat te doen?!
Hier jouw eerste hulp bij die vervelende rode wijn vlekken.
FIRST THINGS FIRST
Probeer de schade zoveel mogelijk te beperken door direct met een keukenpapiertje de vlek te deppen. Maar let op: vooral niet wrijven! Maar dan ook echt niet … wrijven!
BEKENDE EN MINDER BEKENDE TIPS
Witte wijn – De tip die we allemaal wel kennen, is de vlek overgieten met witte wijn. Mocht je dit toch ook zonde vinden van de heerlijke witte wijn, dan kun je ook bruisend water, jonge jenever of bier gebruiken. Even laten intrekken en dan de wasmachine in. Naast al deze overheerlijke, al dan niet alcoholische, verfrissingen staat er nog zo veel meer op tafel wat je kunt gebruiken.
Zout bijvoorbeeld. Veel, heel veel zout, kun je ook gebruiken om de rode wijn uit je kledingstuk te trekken. Laat het zout er minimaal 5 minuten op liggen om zoveel mogelijk wijn te absorberen.
Kokend water – Giet kokend water over de vlek vanaf ongeveer 20 cm hoogte. Door de hoogte heeft het water meer kracht om de vlek weg te spoelen.
Witte wijnazijn – Is kokend water een al te rigoreuze oplossing voor je prachtige zijde blouse of een andere delicate stof, probeer dan eens witte wijnazijn, om de vlek vervolgens met veel zout te bestrooien.
DÉ ULTIEME TIPS
Mochten bovenstaande tips geen oplossing bieden voor je vlek, kun je ook een wondermengsel maken van waterstofperoxide en afwasmiddel en dit mengsel in laten trekken op de vlek. Mochten bovenstaande tips geen oplossing bieden voor je vlek, kun je ook een wondermengsel maken van waterstofperoxide en afwasmiddel en dit mengsel in laten trekken op de vlek. Mocht je dit toch wat te rigoreus vinden voor je delicate blouse, dan is waarschijnlijk je laatste redmiddel om deze een nacht te laten weken in melk.
Wil je als echte wijnliefhebber zonder risico genieten van je glaasje, dan is er natuurlijk maar één echte oplossing….geniet (met lichte kleding) alleen van een prachtige witte wijn of een fantastisch feestelijke champagne.
Geniet!