Bijeenkomst in Hotel Blooming, Duinweg 5 Bergen. Onderwerp: verhuur van woonhuizen
Aan de Dorpsraden en Dorpsverenigingen binnen de gemeente Bergen,
De verhuur van woonhuizen via bemiddelingssites neemt de afgelopen jaren toe. Vooral de woonhuizen in aantrekkelijke gebieden, zoals onze mooie kustgemeente, zijn populair. Een kleine rondgang op internet laat zien dat er niet alleen zomerhuisjes verhuurd worden, maar ook gewone woonhuizen. We merken dat de recreatieve verhuur invloed heeft op de beschikbaarheid van woonhuizen voor woningzoekenden. Door verhuur worden woningen eigenlijk onttrokken aan de woningvoorraad. De gemeente Bergen ziet twee vormen van verhuur, van woningen zonder vaste bewoner die het hele jaar door beschikbaar zijn voor toeristen en de woningen die maar een paar weken per jaar verhuurd worden. In beide gevallen is geregeld sprake van overlast voor de omgeving door het komen en gaan van mensen die vakantie vieren. We willen beide vormen van recreatieve verhuur gaan reguleren door beleid en normen op te stellen die we kunnen handhaven.
De gemeente zet niet in op een totaal verbod van de verhuur van woonhuizen maar wil de recreatieve verhuur van woonhuizen wel binnen de perken zien te houden, zodat onze dorpen leefbaar blijven en onze woningen beschikbaar blijven voor woningzoekenden nu en in de toekomst.
We vinden het belangrijk dat we nieuwe spelregels uit kunnen leggen aan de bevolking en dat we de regels kunnen handhaven. We voeren nu gesprekken met verschillende partijen die een rol spelen op de woningmarkt of die betrokken zijn bij recreatieve verhuur van vastgoed. Bij hen halen we informatie op waar we rekening mee kunnen houden bij het opstellen van de spelregels.
Uiteraard bent u als dorpsraad of dorpsvereniging voor ons ook belangrijk bij deze voorbereiding. We willen graag met u in gesprek komen over de recreatieve verhuur van woonhuizen en de effecten daarvan op de dorpen. We willen graag van u vernemen hoe u de problemen ervaart, wat we op moeten gaan lossen met nieuwe spelregels en waar we specifiek rekening mee moeten houden bij het invoeren daar van.
We nodigen u, samen met de andere dorpsraden en dorpsverenigingen, uit op dinsdag 22 mei in Hotel Blooming, Duinweg 5 te Bergen (https://www.weareblooming.com)
De agenda voor de bijeenkomst is als volgt:
19.00 uur inloop en koffie
19.30 uur opening door Burgemeester H. Hafkamp
19.45 uur toelichting op de huidige situatie
20.15 uur ervaringen in de dorpen
20.30 uur vervolg, aanpak en aandachtspunten
20.50 uur wat verder ter tafel komt
21.00 uur sluiting
Wilt u ons laten weten of u aanwezig bent? Aanmelden kan per kerende mail ([email protected])