Het Paddenpad is weer open voor publiek
De werkzaamheden aan het Paddenpad zijn afgerond...
Gepubliceerd: 2 juni 2023
Het pad is geasfalteerd en verbreed om het toegenomen aantal fietsers meer ruimte te geven. Naast het pad is een apart voetpad aangelegd voor wandelaars.
Het Paddenpad, dat loopt tussen de Meerweg en de Sluislaan, is onderdeel van een van de fietsroutes van Alkmaar naar het strand en ligt in Natura 2000-natuurgebied. Omdat het pad in slechte staat verkeerde, is het opnieuw geasfalteerd. Daarnaast is het pad verbreed met 40 centimeter en het meet nu 3 meter. Daarmee voldoet het pad aan de norm zoals vastgesteld in het Fietsbeleidsplan van de gemeente Bergen.
SCHELPENPAD
Voorheen maakten veel fietsers en wandelaars samen gebruik van het Paddenpad. Daarom was het wenselijk om voor voetgangers een eigen plek te realiseren en is langs de route van de waterkant een apart schelpenvoetpad voor wandelaars aangelegd. “Fietsers en wandelaars zitten elkaar nu niet meer in de weg”, aldus wethouder Ernest Briët, “zo kan iedereen op een veilige en prettige manier van dit mooie stukje natuur genieten.”