Deel

advertentie

Frans georiënteerd maar toch anders…

Door: Renée Bakker

Frans georiënteerd maar toch anders…

Allereerst een heel fijn & gezond 2023 gewenst. Ik hoop dat iedereen heerlijke feestdagen heeft gehad en vooral lekkere wijnen heeft mogen ontkurken!

Ik vind het altijd leuk om op zoek te gaan naar bijzondere wijnen, en bij toeval bestond ons wijnarrangement met kerst alleen uit Franse wijnen, met uitzondering van het aperitief: Agustí cava van Anouk!

Bij het voorgerecht dronken wij een witte wijn uit de Bourgogne, een van mijn lievelingsgebieden. In de Bourgogne mogen alleen de witte druiven chardonnay en aligoté aangeplant worden en de rode pinot noir en gamay druiven. De rode wijnen zijn vaak fruitige wijnen met veel aroma. De witte wijnen zijn volle en vaak houtgelagerde wijnen, met uitzondering van het gebied Chablis. Dit gebied ligt ten noorden en los van de rest van de Bourgogne. In Chablis is één appellatie waar sauvignon blanc aangeplant mag worden: Saint-Bris. Uit de Saint-Bris komen frisse wijnen met wat exotische aroma’s.
Het gerecht waar ik deze wijn bij geschonken heb, was een trio van garnalen, die bestond uit een garnalencocktail, kroketje en garnalen piri piri. Een uitdaging qua wijn-spijs combinatie. Vooral de garnalen piri piri maakten het lastig om hier een mooie wijn bij te vinden, door de knoflook. De saint-bris was een erg mooie combi omdat de wijn fris, vol en exotisch is. Het zou kunnen dat jullie mij met een doosje onder mijn arm door Amsterdam hebben zien fietsen, ik heb deze wijn bij mijn vriendinnetje Saja gekocht, die werkt bij de wijnwinkel Bâtard (voorheen wijnhandel Koninginneweg). Een aanrader om eens binnen te stappen. Doe je de groetjes?

We vervolgden ons menu, na een tussenstop van pastinaakcrème zonder wijn, naar ossenhaas met rode wijnsaus of pepersaus met krieltjes en groente uit de oven. Vooral de sauzen zorgden hier voor de uitdaging. Hierbij dronken wij een wijn uit het gebied de Jura. Een rode wijn gemaakt van de trousseau druif. Trousseau geeft lichtrode wijnen met een fruitig aroma. Je zou ‘m kunnen verwarren met pinot noir, maar trousseau is veel krachtiger, mede te danken aan het hogere tanninegehalte. De Jura streek telt zeven gecontroleerde herkomstbenamingen. De oudste, en waarschijnlijk wel bekend voor jullie, is de AOC Arbois.
De Jura is ook een interessant gebied voor witte wijnen. De witte wijnen worden gemaakt van chardonnay en savagnin druiven en daar worden twee soorten wijn van gemaakt. De bloemige variant, die wordt gemaakt door een bijvultechniek om te vermijden dat de wijn in contact komt met zuurstof. En de traditionele variant waar het juist de bedoeling is dat de wijn in contact komt met zuurstof waardoor een laagje gist ontstaat op het oppervlak. Komt dat bekend voor? Dat kan! Bij sherry wordt deze techniek ook toegepast. Het gistlaagje noemen we flor.

Eindelijk zijn we aangekomen bij het dessert: kaas. Smullen!

In ons wijnkastje vonden wij nog wat flesjes van de edele druif gewurztraminer uit de Elzas. Afgelopen zomer hebben wij deze wijnen meegenomen vanuit Frankrijk. Een aromatische wijn met aroma’s van lychee en mango. Aromatische wijnen zijn ook perfect te combineren met gerechten uit de Aziatische keuken. De wijn is droog, maar door de rijke aroma’s zou je de wijn als zoet kunnen ervaren. Deze frisse, aromatische wijn met een volle body en een lange afdronk was een heerlijke afsluiting van een ontzettend geslaagde avond!

Ik hoop dat jullie ook genoten hebben van de kerstdagen en de daarbij behorende diners, borrels en gezelligheid.
Succes met dry january, ik sla ‘m nog effe over.

Proost!

Renée

advertentie

Meer 'Food & Wine':

Vaderdag in aantocht… Wat dacht je van een eigen wijnrank?

2 juni 2023

Geef je vader een heel bijzonder cadeau waar hij lang van kan genieten en betrek hem bij het proces van wijnmaken

Bij Domein Bergen is je vader persoonlijk betrokken bij het maken van zijn eigen wijn, van de groei van de wijnrank tot het proeven van het eindresultaat. Door een wijnstok te adopteren, wordt hij een lid van onze wijngaardfamilie en ontvangt hij een gepersonaliseerd adoptiecertificaat, eventueel met foto van zijn eigen wijnrank.

Culinaire tip van de week: couscous, heerlijk in de zomer

Couscous is afkomstig uit Noord-Afrika en is lekker in een salade, en de leftovers eet je gewoon de volgende dag op als lunch.

Couscous is een ideale snelle maaltijd om doordeweeks klaar te maken als je niet veel tijd hebt om te koken.

Doe het zelf: Aperol Spritz maken!

26 mei 2023

Heerlijk voor de lente en zomer

Het is lente en dat doet ons allemaal verlangen naar een heerlijk vakantiegevoel.

Culinaire tip van de week: Mason jar noodles

26 mei 2023

Recept van May Anema

Deze noodle jars zijn super handig om mee te nemen naar je werk! Je kunt ze snel en makkelijk van tevoren maken, zelfs voor meerdere dagen. Even vullen met gekookt water en zo kun je genieten van een gezonde smakelijke lunch!

Waarom verdejo, vis en paella zo goed samen gaan…

In heel Nederland drinkt men graag een lekker glas verdejo. Op menig wijnkaart is deze witte wijn beschikbaar. Het zal je dan ook niet verbazen dat Nederland de grootste exportmarkt is voor deze wijn uit Rueda. Maar waarom gaan deze druif en dit gebied eigenlijk zo goed samen?

De mistral

12 mei 2023

Door: Renée Bakker

Nu de zomer voor de deur staat, is het weer tijd voor heerlijke rosé uit de Provence. Dat brengt mij op het volgende onderwerp: wind.

In den beginne…

5 mei 2023

Door: Jack de Feyter

Er bestaan honderden druivensoorten, elk met hun specifieke kenmerken. Een stuk of vier, vijf zijn u vast bekend: chardonnay, merlot, riesling, shiraz. De schrijver van dit stukje kent er een paar meer. Wat te denken van marzemino, dornfelder en arinto?

Culinaire tip van de week: zacht gegaard buikspek

5 mei 2023

Zo lekker, daar lik je je vingers letterlijk bij af…

En zo start je met de bereiding.

Welke wijnen drink je bij asperges?

28 april 2023

Je houdt ervan of niet: asperges. Maar voor de echte liefhebbers kan het aspergeseizoen niet lang genoeg duren!

De groene meng je door je salade of serveer je bij de pasta. De witte serveer je natuurlijk op de klassieke manier met ham en botersaus. Maar welke wijn drink je erbij?

Culinire tip van de week: asperge-aardappel-zalmsalade

28 april 2023

Recept: May Anema

Je kent het wel - meer asperges gekookt dan je maag aan kon, te veel aardappelen gekookt, ham, garnalen of zalm gesneden, wat doe je met de restjes???

De lekkerste wijn voor een paasbrunch

7 april 2023

Door: Renée Bakker

Lekker uitslapen, paaseieren zoeken en dan jawel, de paasbrunch. Uiteraard met een lekker glaasje wijn.

Culinaire tip van de week: zelf asperges bereiden

7 april 2023

Nu is de tijd...

Denk je aan de lente, dan denk je aan asperges. Krakend verse witte asperges met een hollandaisesaus: bestaat er iets lekkerders?

Culinaire tip van de week: zelf heerlijke klassieke gehaktballen maken?

31 maart 2023

Een fluitje van een cent...

De combinatie van bakken en braden, doe ik het allerliefst in een gietijzeren pan. Eerst schroei ik het vlees dicht en daarna laat ik het op lagere temperatuur met de deksel op de pan rustig braden. Of ik voeg nog extra vocht toe. Zoals ik deed voor deze Hollandse gehaktballen met een heerlijke eigen jus!

Wijn waar een luchtje aan zit…

31 maart 2023

Door: Friso Stilma

Bij ons op de buurt krijgt men er altijd snel lucht van als ik weer eens wat nieuwe wijnen te proeven heb. Niet zo gek, want ik kondig het vaak zelf aan… Voldoende buren die zich graag opwerpen als proefpanel. Zodoende stroomde onlangs onze woonkamer weer vol, allen reikhalzend uitkijkend naar de verrassingen die ik nu weer heb gevonden.

Culinaire tip van de week: wat dacht je van zelf lekker een kippetje bereiden? (filmpje)

24 maart 2023

Zo moeilijk is dat niet...

Gebraden kip met citroen, tijm en knoflookboter.

Culinaire tip van de week: de allerlekkerste New York Hotdog

17 maart 2023

Bereidingstijd 15 minuten

In New York maken ze misschien wel de lekkerste hotdog van de hele wereld. Een heerlijk zacht broodje dat zich onderscheidde door een worstje te combineren met het zoute van bacon, het zoete van ahornsiroop en de bijzondere smaak van truffelmayonaise. En het mooie is: je kunt deze heel erg goed thuis namaken! Ik doe naast deze ingrediënten verder alles op de hot dog waar ik van houd: ketchup, mosterd en zuurkool.

Wijn-spijs-combinatie: asperges

10 maart 2023

Door: Renée Bakker

De eerste asperges liggen alweer in de winkels. Het water loopt mij nu al in de mond. Tijd om weer eens op ontdekkingstocht te gaan voor een goede wijn-spijs-combinatie. Dan ben ik maar alvast voorbereid.

Culinaire tip van de week: spaghetti vongole

10 maart 2023

Misschien wel de allerlekkerste Italiaanse pasta ooit...

Spaghetti vongole, de klassieke pasta met venusschelpen, is er eentje om verliefd op te worden. Hij is binnen een mum van tijd klaar, dus zorg dat je alle ingrediënten van tevoren klaarzet zodat je in één ruk door kan.

Culinaire tip van de week: home made pizza met o.a. octopus

3 maart 2023

Zo lekker... misschien nog wel fijner dan bij de Italiaan

Eigenlijk een heel eenvoudig gerecht maar alles hangt natuurlijk af van de ingrediënten.

De beste Italiaanse wijn volgens de Italiaanse sommeliers

24 februari 2023

Italiaanse wijn met de beste prijs/kwaliteit

In een land dat regelmatig de grootste wijnproducent ter wereld is (stuivertje wisselen met Frankrijk) en met vierhonderd officieel geregistreerde inheemse druivenrassen, heeft men wel kijk op een lekker wijntje.

Gevulde aubergine-waaiers. Italië op z’n best!

24 februari 2023

Recept van May Anema

Deze aubergines uit de oven zijn echt heerlijk comfortfood! Alleen al de geur in de keuken doet je verlangen naar Italië! Je kunt dit gerecht als hoofdmaaltijd eten, maar ook als bijgerecht serveren.

De schnitzel is wat ondergewaardeerd (filmpje)

10 februari 2023

De geschiedenis (1134) van dit gerecht gaat terug naar Noord-Italië...

Wat is precies een schnitzel? Een schnitzel is een zeer dunne kotelet zonder bot. Schnitzels worden gemaakt van kalfsvlees, varkensvlees, rundvlees of kip.

In the spotlight… cannonau

3 februari 2023

Door: Renée Bakker

Hèhè, dry january is weer tot zijn eind gekomen. Dus we kunnen weer. Tijd om een bijzondere druif in de spotlight te zetten, namelijk: cannonau.

Partij Ons Dorp
close-link
Terug