Filmhuis Schoorl in De Blinkerd vrijdag 3 en 10 maart 2023
Met o.a. Un Beau Matin (foto)
Gepubliceerd: 3 maart 2023
Fisherman’s Friends
Verenigd Koninkrijk, 112 min., regie: Chris Foggin, met: Daniel Mays, James Purefoy, Tuppence Middleton, genre: komedie, drama
Een cynische platenbaas wordt tijdens een vrijgezellenweekend in Cornwall in de maling genomen: zijn collega’s overtuigen hem ervan het lokale zeemanskoor een contract aan te bieden. Hij gaat de uitdaging aan, maar de vissers laten zich niet zomaar overtuigen. Ondertussen raakt de man steeds meer gecharmeerd van het dorpsleven. Bovendien valt zijn oog op de dochter van één van de koorleden.
vr 03 maart | 20:00 uur
Cinema Culinair: Film Boiling Point & Lekker eten
Verenigd Koninkrijk, 92 min., regie: Philip Barantini, met: Stephen Graham, Vinette Robinson, Alice May Feetham, genre: drama, thriller
Op 4 maart organiseert Lionsclub Schoorl i.s.m. het Filmhuis Schoorl en kookclub Cookfella’s een culinaire filmavond. Er zijn 50 couverts beschikbaar. Een couvert komt op € 45 exclusief drankjes. Met de opbrengst steunt de Lions lokale goede doelen.’ De avond begint om 16:30 uur met een inloop. Om 17:00 start de film “Boiling Point”. Na de film wordt er uitgebreid gegeten in de Camperduinzaal en zult u worden bediend door leden van Lionsclub Schoorl. Wat staat er op het menu?
• Caponata met burrata’
• Pseudo velouté van gele paprika met gerookte forel,
• Lamsfilet met aardse puree en roodlof
• Miso peer met sesam ijs.
Boiling Point – Het verhaal speelt zich af op een avond in een Londense bistro in het hogere segment, in de keuken. Met nog maar enkele minuten te gaan voordat er een zeer grote drukte is, dreigen de problemen die zich binnen de keukenbrigade hebben opgebouwd te escaleren en te leiden tot de ondergang van het restaurant. Vinden ze alsnog een oplossing om de gemoederen te bedaren?
za 04 maart | 17:00 uur
Un beau matin
Frankrijk, Duitsland, 112 min., regie: Mia Hansen-Løve, met: Léa Seydoux, Pascal Greggory, Melvil Poupaud, genre: drama, romantiek
Alleenstaande moeder Sandra (Léa Seydoux) woont samen met haar acht-jarige dochter in een klein appartementje in Parijs. Naast het zorgen voor haar dochter en haar drukke baan als tolk gaat Sandra regelmatig op bezoek bij haar vader, een oud filosofie professor die lijdt aan een neurodegeneratieve ziekte waardoor hij hard achteruit gaat en niet meer zelfstandig kan wonen. Terwijl Sandra en haar familie druk in de weer zijn met het inpakken van zijn spullen en de moeizame zoektocht naar een geschikt verzorgingstehuis, loopt ze haar oude vriend Clément tegen het lijf waarmee ze het contact was verloren. Ondanks dat Clément een relatie heeft, krijgen de twee een affaire en heeft Sandra na lange tijd weer het gevoel dat ze leeft. Un Beau Matin is een persoonlijk en liefdevol Frans drama van Mia Hansen-Løve (Bergman Island). Haar nieuwe film is gesitueerd in haar geboortestad Parijs met in de hoofdrol Léa Seydoux (Crimes of the Future, No Time to Die) en gaat over de ironie van het leven.
vr 10 maart | 20:00 uur
Meer informatie? Plaatsen kunnen gereserveerd worden op www.filmhuisschoorl.nl of aan de kassa voor de voorstelling (de zaal is open een kwartier voor de voorstelling)
De film wordt vertoond zonder pauze.
Filmhuis Schoorl vertoont wekelijks op vrijdag haar films om 20:00 uur in Theaterzaal van Dorpscentrum De Blinkerd, Heereweg 150, Schoorl.
Daarnaast vertoont Filmhuis Schoorl ook op iedere 3e woensdag van de maand om 14:00 uur haar films in het kader van FilmCafé, eveneens in Theaterzaal van Dorpscentrum De Blinkerd, Heereweg 150, Schoorl.