Een zachte week op komst… dus pak lekker de fiets en trek er op uit
Bewegen maakt je weerbaarder
Gepubliceerd: 17 februari 2023
Hoor de eerste vogelgeluiden en geniet van het zonlicht tussen de bomen of over de velden en de zee en het plaatje is compleet.
Het weer is in het vroege voorjaar in Nederland vaak prima, met veel zonnige dagen. Ideaal om even een fietstochtje te maken.
Goed voor de gezondheid
De gezondheidseffecten van fietsen gelden natuurlijk ook in de herfst. Maar de herfst is nog net even wat gezonder. Omdat er in dit seizoen toch vaak wat meer wind komt, zul je je iets meer moeten inspannen voor dezelfde fietstocht. Beter voor de conditie dus!
De Nederlandse Norm Gezond Bewegen stelt dat we minimaal 30 minuten per dag intensief moeten bewegen. Op de fiets naar je werk zorgt er dus al voor dat je aan (een deel van) die norm voldoet. Daarmee werk je ook nog eens aan je conditie: een kwartier fietsen levert al dertien procent conditieverbetering op bij een ongetrainde fietser. En fietsen is natuurlijk heel goed voor je beenspieren.
Bovendien komt door fietsen de vetverbranding op gang. Je valt niet alleen gemakkelijker af, maar verkleint ook de kans op diabetes type 2 en hart- en vaatziekten.
Daarnaast heeft fietsen een positief effect op je bloed. De samenstelling van je bloed verandert en door de beweging van het fietsen en je verhoogde hartslag gaat het sneller stromen. Dit stelt een arts-onderzoeker van het Leids Universitair Medisch Centrum. Ook worden de bloedvaten flexibeler en sterker en slibben ze minder snel dicht.
Het wordt rustiger op de fietspaden
Naarmate het jaar vordert, zullen er minder mensen recreatief gaan fietsen. Het betekent meer ruimte op de fietspaden voor jou. Zo wordt die fietstocht door de natuur, die sowieso al rustgevend is, nog ontspannener. Dus het is ook nog eens goed voor de geestelijke gezondheid.
Bron: fietsen123.nl