Berger Bos Festival…
Een groen festival voor en door leerlingen van de BSG
Gepubliceerd: 7 juli 2023
Op 11 en 12 juli wordt in en rond Museum Kranenburgh, het Bergerbos en de Berger Scholengemeenschap (BSG) hard gewerkt aan het Berger Bos Festival, met als thema Human/Nature.
Op 13 juli is de festivaldag, met een carrousel van performances en presentaties voor en door leerlingen van de BSG. Een festival waarin leerlingen, kunstenaars en artiesten samen werken naar een creatief eindproduct. Van beeldende kunst, literatuur, fotografie, film, experiment, engagement, theater, muziek, techniek, acrobatiek tot dans, alle disciplines zijn tijdens dit festival te zien.
Binnen het thema human/nature gaan de leerlingen twee dagen en vakoverstijgend aan het werk met professionals uit het vak en de regio. Dit groene festival is niet alleen in thematiek geëngageerd, maar is tevens een ‘low-footprint-project’, waarin duurzaamheid, low-waste workshops en recycling de uitgangspunten zijn. De leerlingen hebben zelf een discipline gekozen en volgen bijvoorbeeld een dansworkshop van Scapino Ballet, een masterclass textielkunst door Regula Müller, een workshop voor woordkunstenaars door Martijn Engelbregt, een workshop locatietheater, film maken met Josefien Hendriks, songwriting met Peter van Vleuten of een workshop Zero Waste Costume Design door oud-leerling en fashion designer Zus Poland. Een kleine greep uit een zeer breed en professioneel aanbod. Met als kick-off per dag een optreden en Q&A van en met groot Nederlands talent: 11 juli met singer-songwriter Tim Knol en 12 juli met de drummer Cyril Directie van o.a. Kane.
Het Berger Bos Festival is het resultaat van een langdurige en intensieve samenwerking tussen Museum Kranenburgh en de BSG. Naast de creatieve ambities en educatieve doelstellingen van beide instellingen is het vooral de gezamenlijke wens om jongeren een bijzondere ervaring te geven, waarin zij de maker, de performer en de participant worden. Een project waarin bij de leerlingen een klein zaadje geplant wordt waar zij in hun creatieve, sociaal-emotionele en maatschappelijke ontwikkeling baat bij kunnen hebben in hun verdere toekomst. De instellingen kijken terug op een geslaagd project als de leerlingen zichtbaar hebben genoten en geleerd.
Wilt u ook graag dit festival bezoeken, dan kunt u meer informatie vinden op: https://sites.google.com/edu.berger-sg.nl/anderenik/bergerbosfestival/beeldend. Tevens kunt u zich hier opgeven via het inschrijfformulier. U ontvangt dan een bevestiging en route voor het festivalbezoek.